Vandring på Hällsnäs

Upplev närheten till skog & mark

Naturen kring Hällsnäs med närhet till både skog och sjö gör det enkelt att ta sig ut på vandring. Skogarna kring Hällsnäs bjuder på rika svamp- & bärmarker och även en hel del djurliv. Välkommen att finna lugnet, precis runt knuten, och matsäcken smakar allra bäst i naturen!

För er som vill ge er ut på en längre vandring finns det tre fina leder i närheten av Hällsnäs; Vildmarksleden, Sjuhäradsleden & bohusleden. 
Det går kollektivtrafik från Mölnlycke station till lederna. Vildmarksleden & sjuhäradsleden hållplats Hindås & bohusleden hållplats kikås.

I paketet ingår

  • 4-rätters middag i restaurang Sjöö
  • Övernattning med del i dubbelrum
  • Morgonrock & tofflor
  • Fri träning i inomhusgym
  • Härlig frukostbuffé
  • Lunchpaket (som ni själva packar från frukostbuffén, medtag egen termos som vi fyller med kaffe eller tevatten)
  • Fri parkering och wifi

Information

Sittningstid för middag: Kontakta oss på info@hallsnas.se om du har önskemål om tid annars kommer vi tilldela er en tid.

Bastu & badtunna: Mot tillägg, 250:-/personer, erbjuder vi bastu och badtunna. Boka tid på info@hallsnas.se

Shuffleboard och biljard:
Boka tid här info@hallsnas.se

Barn upp till 11 år beställer mat på plats, ingår ej i priset

Incheckning: från 15:00

Utcheckning: senast 11:00